Taotlejaks võib olla Eestis registreeritud juriidiline isik, riigiasutus, kohaliku omavalitsuse üksus või äriregistrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtja.
- Folkloorifestivalide toetamise eesmärgiks on toetada Eestis toimuvate folkloorifestivalide ja -sündmuste kaudu pärimuskultuuri viljelemist, aidates kaasa pärimuse säilimisele, hoidmisele ja edasi kandmisele. Täpne eelarve selgub pärast riigieelarve kinnitamist Riigikogus. 2023. aasta eelarve oli 32 196 eurot.
- Mulgimaa pärimuskultuuri toetamise eesmärgiks on väärtustada ja taaselustada Mulgimaale omast elulaadi, tavasid ja kombeid, oskusi ning keelelist eripära, mis on erinevatele inimrühmadele nende igapäevaelu ja identiteedi osana omased ja olulised.Täpne eelarve selgub pärast riigieelarve kinnitamist Riigikogus. 2023. aasta eelarve oli 122 389 eurot.
- Vana-Võromaa pärimuskultuuri toetamise eesmärgiks on hoida Vana-Võromaa kultuurilist ja keelelist eripära, elulaadi, tavasid ja kombeid ning oskusi, tugevdada võru keele ja pärimusliku kultuuri keskkonda, laiendada võru keele kasutusvaldkondi ja tugevdada kultuuriruumi kogukonda.Täpne eelarve selgub pärast riigieelarve kinnitamist Riigikogus. 2023. aasta eelarve oli 110 000 eurot.
- Saarte pärimuskultuuri toetamise eesmärgiks on väärtustada ja taaselustada Eesti saartele ja eestirootsi aladele omast elulaadi, tavasid ja kombeid, oskusi ning keelelist eripära.Täpne eelarve selgub pärast riigieelarve kinnitamist Riigikogus. 2023. aasta eelarve oli 83 772 eurot.
- Peipsiveere pärimuskultuuri toetamise eesmärgiks on väärtustada ja taaselustada Peipsi järvega piirnevale ajalooliste rannaküladele (edaspidi Peipsiveere) omast elulaadi, tavasid ja kombeid, oskusi ning keelelist eripära, mis on erinevatele inimrühmadele nende igapäevaelu ja identiteedi osana omased ja olulised.Täpne eelarve selgub pärast riigieelarve kinnitamist Riigikogus. 2023. aasta eelarve oli 51 323 eurot.
- Setomaa pärimuskultuuri toetamise eesmärgiks on hoida Setomaa kultuurilist ja keelelist eripära, elulaadi, tavasid, kombeid ning oskusi. Tugevdada seto keele ja pärimusliku kultuuri keskkonda, laiendada seto keele kasutusvaldkondi ja tugevdada kultuuriruumi kogukonda.Täpne eelarve selgub pärast riigieelarve kinnitamist Riigikogus. 2023. aasta eelarve oli 199 737 eurot.
- Virumaa pärimuskultuuri toetamise eesmärgiks on väärtustada ja taaselustada Virumaa eri piirkondadele omast pärimuskultuuri ja pärimuslikku elulaadi, mis annab neile identiteedi ja järjepidevuse tunde ning edendab seeläbi kultuurilist mitmekesisust ja loometegevust.Täpne eelarve selgub pärast riigieelarve kinnitamist Riigikogus.2023. aasta eelarve oli 73 722 eurot.
- Kihnu kultuuriruumi toetamise eesmärgiks on säilitada Kihnu ja Manija saarte kultuuriline ja keeleline eripära ning väärtustada mõlemaid saari kui elukeskkonda. Täpne eelarve selgub pärast riigieelarve kinnitamist Riigikogus. 2023. aasta eelarve oli 115 272 eurot.
Korrektse ja sisuka projekti kirjutamise ning toetuse saamise võimaluse suurendamiseks tuleks:
- Esmalt tutvuda vastava toetusmeetme määrusega, millest kavatsetakse toetust taotleda ning mis on leitavad Eesti Rahvakultuuri Keskuse kodulehel vastavate meetmete all.
- Veenduda, et taotluse sisu vastab toetusmeetme eesmärkidele ning tegevused, millele toetust taotlete, on abikõlblikud. Abik son määrus ja selle seltuskiri.
- Omafinantseering ja kaasfinantseering ei ole nõutavad, küll aga võivad need olla toetusotsuse tegemisel üheks positiivseks teguriks.
Taotlusi saab esitada Toetuste Menetlemise Infosüsteemi kaudu.
Lisainfo
Margit Salmar
tel: 600 9165
e-post: margit.salmar@rahvakultuur.ee