Vaimse kultuuripärandi infovihikutes selgitatakse ladusalt ja näitlikult vaimse kultuuripärandi mõistet, tutvustatakse maailmas vaimse pärandi hoidmiseks tehtut ja UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni sisu. Kõiki vihikuid illustreerivad vahvad pildid, mis aitavad veelgi paremini saada aimu vaimse kultuuripärandi olemusest ja kirevusest. Infovihikud valmisid UNESCOs 2009. aastal.
Eestikeelsed infovihikud valmisid UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni ja rahvakultuuri keskuse koostöös. Nende väljaandmist toetas ka kultuuriministeerium.
Eestikeelse väljaande süda on infovihik „Vaimne kultuuripärand Eestis“, mis räägib vaimsest pärandist ja selle hoidmisest elava pärandi näidete varal Eestis. Infovihikust saab teavet, mis on vaimne kultuuripärand, kogukonna rollist vaimse pärandi hoidmisel ja edasiandmisel, vaimse kultuuripärandi kaitsmise viisidest, Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust ja elava pärandi näidetest.
Lisainfo
Epp Tamm
telef: 5411 0363
e-post: epp.tamm@rahvakultuur.ee
Vaimne kultuuripärand Eestis
Mis on vaimne kultuuripärand?
Vaimse kultuuripärandi valdkonnad
Küsimused ja vastused
Vaimse kultuuripärandi talletamine ja nimistud
Vaimse kultuuripärandi kaitse konventsioon
Vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni rakendamine
Teekond vaimse kultuuripärandi konventsioonini
Intangible Cultural Heritage in Estonia. Safeguarding Framework and Some Examples. Estonian Centre of Folk Culture, 2020