Õppematerjalid aitavad käsitelda traditsioonilisi teadmisi ja oskusi ainetundides kunstiõpetusest geograafiani.
Need õpetavad märkama ja väärtustama põlvest põlve edasi antud teadmisi ja oskusi, nagu metsataimede kasutamine, videvikupidamine või kohapärimus. Eesmärk on tugevdada õpilaste sidemeid oma kodupaiga ja perekonna tavadega.
Õpetaja jaoks on nende õppematerjalide kasutamine hea võimalus tuua ainetundi vaheldust ja käsitleda õppekava läbivat kultuurilise identiteedi teemat.
Materjalid on mõeldud eelkõige üldhariduskoolidele, kuid neid saab kasutada ka huvikoolis, muuseumitunnis ja lasteaias.
Koostajateks on Eesti eri paigust pärit aktiivsed aineõpetajad. Projekti koordineeris Jane Remm Sally Stuudiost.
Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Eesti Kirjandusmuuseum on valmistanud haridusasutustele spetsiaalse slaidiesitluse, mis tutvustab volbripäeva tähendust ja traditsioone. Esitlus on osa rahvakultuuri tähtpäevade tutvustamise sarjast ning mõeldud eelkõige õpilastele ja õpetajatele, pakkudes põnevat ja harivat materjali meie elava pärandi kohta.
Slaidiesitlus aitab avada volbripäeva tausta, selle päevaga seotud kombeid, uskumusi ja tegevusi. Materjal on kasutatav nii klassiruumides kui ka koolide avalikel ekraanidel, pakkudes mitmekesist lähenemist kultuuripärandi tutvustamiseks.
Esitluse eesmärk on innustada noori avastama ja mõistma meie rahvakultuuri mitmekesisust ning pakkuda õpetajatele sisukat ja kaasahaaravat õppematerjali.
Esitlust haridusasutuste LED- ekraanidele või õppematerjalina saab tellida Eesti Rahvakultuuri Keskusest, kuid pdf formaadis on see kõigile kättesaadav
VOLBRIPÄEV
Jagage seda infot oma kolleegide ja teiste haridusasutustega, et rohkem õpilasi saaks osa volbripäeva põnevast maailmast.
Lisainfo
Aires Põder
arendusjuht
Eesti Rahvakultuuri Keskus
tel: 5911 7900
e-post: aires.poder@rahvakultuur.ee