Rohkelt üllatusi ja toredaid esinejaid

Kahepäevase tasuta festivali esimene päev on loodud mõeldes just erinevatele sihtgruppidele (emad, isad, noored, täiskasvanud, aktiivse looduse nautlejad, käsitöölised, rahvamuusika sõbrad, akadeemikud).

Rõugesse tulevad juttu vestma oma ala kirglikud lugude tundjad lähemalt ja kaugemalt – Aleksei Turovski, Lauri Õunapuu, Erki Kari Kaikkonen, Polina Tšerkassova, Meelis Kihulane, Valdur Mikita ja Vahur Sepp, toimuvad Ööülikooli avalikud salvestused etnoloog-folklorist Epp Tamme ja teoloog, Tartu Ülikooli usuteaduskonna juhataja Roland Karoga.

Päeva lõpetab õhtune pidu rahvaliku tantsumuusika ja Mäeotsa kapelliga, mille eesotsas hiilgab Vabariigi Pillimees 2020 Martin Arak ehk Kandle Oss. Muusikalisi üllatusi on teisigi. Näitkes noorte folklooriansambel Uurikad. Uurikate kaasakiskuvad lood räägivad maaelust, looduse ja esivanemate pärandi hoidmisest, sõprusest ja tänapäeva elust – nende esinemine ei jäta kedagi külmaks. Lisaks tõelised pärimusmuusika maasoola kandajad Juhan Suits ja Henrik Hinrikus ning simmani järelpidu toimub Mägilaste majas ansambliga Wänt ja Wõll.

Teine päev on aga looduse väärtustajale ja aktiivsele festivali külastajale, sest hommikul siirdume Margit Päkk juhatusel kaunisse Rõuge Ööbikuorgu ning kuulame, mida pakub see rohelus ja mets ning kas ööbikud juba pikka ööd kuulutavad.

Pärast hommikust retke on külastajal vaba voli jääda nautima kohalikku loodust või sõita tähistama perekondlikku sündmust.

Ööbikuööd 2024 kava

11. mai 2024

10.30 muusikaline vastuvõtt Juhan Suits ja Henrik Hinrikus
11.00 avamine Rõuge rahvamaja
11.15 – 12.15 Lauri Õunapuu “Emad ja laulud ja lood lauludes ja lauludeta” Rõuge rahvamaja
12.30 – 13.30 Aleksei Turovski „Emmedel on tõsi taga“, Rõuge rahvamaja
14.00 – 15.30 Erki Kari Kaikkonen „Emajuure jõud“, Ööbikuorg
14.00 – 15.30 Ööülikooli avalik salvestus (etnoloog-folklorist Epp Tamm “Vanaema selja taga”), Rõuge põhikool
15.30 – 16.00 noorte folkansambel Uurikad
16.15 – 17.45 Ööülikooli avalik salvestus (teoloog ja Tartu Ülikooli usuteaduskonna juhataja Roland Karo “Kihvtid naised religiooni ajaloos”), Rõuge põhikool
16.00 – 17.00 Polina Tšerkassova „Ema annid ja üheksa pisarat“, Rõuge rahvamaja
17.15 – 18.15 Meelis Kihulane „Ema-Puu-Töö”, Rõuge rahvamaja
17.30 – 18.30 Vahur Sepp „Kuidas loomad oma laste eest hoolitsevad“, Mägilaste maja
19.00 – 20.00 Valdur Mikita „Metsik urisev õnn“, Mägilaste maja
20.00 – Simmani lööb lahti Mäeotsa kapell, Rõuge rahvamaja
23.00 – simmani järelpidu, rõõm ja lust ansambliga Wänt ja Wõll, Mägilaste maja

12. mai 2024

7.00 – 8.30 Margit Päkk hommikune linnuretk Ööbikuorg

Eesti Rahvakultuuri Keskuse jutuvestmisfestival Ööbikuööd on pärimuslike lugude, muusika ja maagilise miljöö festival, mille idee on jutuvestmise, kui ajatu ja olulise kultuurilise nähtuse tähelepanu keskpunkti toomine. Jutuvestmisfestival julgustab nii täiskasvanuid kui noori lugusid jutustama ja tutvustab kõikidele sihtrühmadele jutuvestmise tähtsust ning oskust.

Eesti Rahvakultuuri Keskuse jutuvestmisfestivali Ööbikuööd toetab Eesti Kultuurkapital ning oma toetava õla panevad alla Rõuge rahvamaja, Rõuge põhikool, Tindioru (Rõuge) forell ja Mägilaste maja.

Eesti Rahvakultuuri Keskus jätab endale võimaluse kava muudatusteks.