Foto: Renee Altrov

Rahvamajade info

Rahvamajade info

Oleme siia sisestamas rahvamajasid koondava taristuinfo. Siit leiavad asutuse kohta infot ka need, kes varem pole ühes või teises kultuuriasutuses käinud. Rakendus annab ülevaate asjaoludest, mis sündmuse korraldamiseks vajalik on. Näiteks kas heli- või valgustehnika on kohapeal olemas või tuleb see rentida. Kui suur on saali mahutavus või milline on rahvamaja ümber olev taristu.

Olgu siinjuures täpsustatud, et tegemist on kultuuriasutustega, mis on kantud “Riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuste registrisse” või mis on registreeritud iseseisva juriidilise isikuna äriregistris (MTÜ, SA, OÜ, FIE jms).

Info rahvamajade kohta

Värskelt on valminud Eestimaa 20 rahvamaja virtuaaltuurid, mis annavad lavaruumist täpsema ülevaate ja võimaldavad rakenduses erinevaid detaile mõõta. Seesugune kaardistamine on abiks kultuurikorraldajatele, eelkõige teatritele, kes planeerivad tehniliselt nõudlikumid väljasõiduetendusi. See lihtsustab korrraldajal valida oluliselt väiksema ajakuluga oma külastatavaid sihtkohti ja lühendada ettevalmistamistavat tööd nii planeerimisel kui külastuspaigas kohapeal.

Projekti algatasid ja juhtisid südikalt pea kahe aasta jooksul Endla teatri peakunstnik Liina Unt ja Ugala teatri lavastusala juht Pille-Riin Lillepalu. Kaasatud olid teatrite lavameistrid ja trupijuhid.

“Suur töö on tehtud ja oleme tulemusega väga rahul,” sõnas Lillepalu. “Teatrite ja teistegi korraldajate ettevalmistusaeg külastust planeerides peaks nüüd oluliselt mugavam ja lühem olema, samuti saaks ilmselt nõnda hoida kokku ka raha,” lisas ta.

“Lisaks aitab sääraste ruumiplaanide ülevaatlikkus planeerida efektiivsemalt lavakujundusi juba nende loomisfaasis, kui väljasõidukohad on valitud,” rääkis Liina Unt. “Praeguses pilootprojektis kaardistasime Rakvere, Ugala ja Endla andmetele toetudes rahvamajad, mida me enim külastame. Loodame väga, et projektiga liituvad ka teised rahvamajad.”

Rahvamajad ja kultuurikeskused näevad tehtus suurt arengut, kuivõrd aitab see müügitööd lihtsustada kaasaegsemate vahenditega. Nii saab pakkuda korraldajatele juba planeerimise eelfaasis täielikku ülevaadet pakutavast ruumist ja tehnilistest võimalustest.

“See on parim, mis sai sündida. On suurepärane, milliselt meie maja nüüd ainuüksi läbi netiakna korraldajatele paistab,” rõõmustas Türi kultuurikeskuse direktor Ülle Välimäe. “Suur aitäh eestvedajatele! Oleme tulemuse üle väga uhked.”

Aruküla Rahvamaja
Haapsalu Kultuurikeskus
Haljala Rahvamaja
Jõgeva Kultuurimaja
Järvakandi Kultuurihall
Keila Kultuurimaja
Kose Kultuurikeskus
Kärdla Kultuurikeskus
Lihula Kultuurimaja
Märjamaa Rahvamaja
Orissaare Kultuurimaja
Otepää Kultuurikeskus
Paide Muusika- ja Teatrimaja
Põltsamaa Kultuurimaja
Põlva Kultuurikeskus
Rannu Rahvamaja
Rapla Kultuurimaja
Türi Kultuurimaja
Valga Kultuurikeskus
Võru Kannel

 

Info maakondade kaupa

HARJUMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Merike Hallik
Harjumaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5309 0439
E-post: merike.hallik@rahvakultuur.ee

TALLINNA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Riin Kivinurm
Tallinna rahvakultuurispetsialist
Tel: 5301 8346
E-post: riin.kivinurm@rahvakultuur.ee

HIIUMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Helle-Mare Kõmmus
Hiiumaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5411 0189
E-post: helle-mare.kommus@rahvakultuur.ee

IDA-VIRUMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Anne Uttendorf
Ida-Virumaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5382 9064
E-post: anne.uttendorf@rahvakultuur.ee

JÕGEVAMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Pille Tutt
Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5198 1835
E-post: pille.tutt@rahvakultuur.ee

JÄRVAMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Külliki Aasa
Järvamaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5887 3269
E-post: kylliki.aasa@rahvakultuur.ee

LÄÄNEMAA RAHAVAMAJAD

Lisainfo
Marju Viitmaa
Läänemaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 522 9831
E-post: marju.viitmaa@rahvakultuur.ee

LÄÄNE-VIRUMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Mare Taar
Lääne-Virumaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5332 4118
E-post: mare.taar@rahvakultuur.ee

PÄRNUMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Aire Koop
Pärnumaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5850 4973
E-post: aire.koop@rahvakultuur.ee

PÕLVAMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Taisto Uuslail
Põlvamaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5749 3451
E-post: taisto.uuslail@rahvakultuur.ee

RAPLAMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Triinu Ülemaante
Raplamaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5385 2677
E-post: triinu.ylemaante@rahvakultuur.ee

SAARE MAAKONNA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Krista Lember
Saaremaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 512 9932
E-post: krista.lember@rahvakultuur.ee

TARTUMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Kati Grauberg-Longhurst
Tartumaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5787 1177
E-post: kati.grauberg@rahvakultuur.ee

VALGAMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Eha Mandel
Valgamaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5392 6891
E-post: eha.mandel@rahvakultuur.ee

VILJANDIMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Anneli Kundla
Viljandimaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5199 4991
E-post: anneli.kundla@rahvakultuur.ee

VÕRUMAA RAHVAMAJAD

Lisainfo
Maie Pau
Võrumaa rahvakultuurispetsialist
Tel: 5346 5634
E-post: maie.pau@rahvakultuur.ee