Koolitused jaanuaris
Jaanuaris toimusid mitmed rahvakultuuri koolitused, kus ühendati teooria ja praktiline õpe.
Rahvatantsujuhtide kool
Rahvatantsujuhtide koolil on korralik hoog sees, ikka teooria ja praktika vaheldumisi. Sel korral sai suure entusiasmiga õpitud inimese anatoomiat ja füsioloogiat ning Idla treeningsüsteemi, sest juba järgmisel korral ootavad neis ainetes ees arvestused. Neljapäevase päeva tegi väga eriliseks didaktika tund, mille raames käis meil külas Ilma Adamson, kellega õpetaja Anu Sööt tegi intervjuu ning ka kursuslased said Ilmale küsimusi esitada. David Truusa abiga kogu vestlus salvestati ning saab kõigile kuulatavaks veebruari Tantsukuukirjas.
Rahvarõivaste valmistajate kool ERM-s
Praegusele grupile oli see viimane kokkusaamine enne pidulikku lõpetamist 2. märtsil. Usinalt tehti kõike, mis pooleli: seelikuid, särke/käiseid, tanusid, kuubesid ja kampsuneid.
Rahvariiete valmistamise koolitus Jänedal
Jaanuaris oli osalejatel käsil käiste lõigete tegemine ja pealisrõivaste kokku traageldamine.
Kultuurikorraldaja täienduskursus
Kultuurikorraldaja täienduskursus jätkas jaanuaris sündmuste produktsiooni teemaga. Jaan Jaago juhendamisel käidi läbi heli- ja valgustehnika kasutamise põhitõed. Päeva lõpetas paneelvestlus „Harrastuskultuuri vaade rahvamajale“ rahvakultuuri keskseltside esindajatega. Arutelu juhtis Jorma Sarv, vestlusringis osalesid Kaie Tanner Eesti Kooriühingust, Karel Johannes Vähi Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsist, Liina Veskimägi-Iliste Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidust. Kohalviibijatega liitus veebi vahendusel mitukümmend osalejat. Sisukad teemapüstitused panid mõtted liikuma, kaasarääkijaid oli mõlemal pool ekraani.
Teine õppepäev sisustati praktiliste tegevustega. Marju Sokman jagas turundusnippe ja juhendas visuaalse identiteedi loomist.
Pillikursused
Uuel aastal alustasid uue hooga nii karmoškakursused kui kandlekursused. Ka sel aastal käib iga kuu kolmandal kolmapäeval Vilmsi tänaval koos Tallinna Lõõtsaklubi.
Koolitused ERK töötajatele
Jätkus koolitus „Teenusedisaini ja kasutajakesksuse ABC“. Teenusedisainer Kaarel Mikkini juhendamisel analüüsisime kodutööd, kus uurisime millisena näevad meie organisatsioon teised täna; millisena tahame ise ennast näha homme ja mis on meie organisatsiooni juures unikaalset.
Teatri- ja draamaõpetuse jätkukoolitusel Tartus tegeleti kahel päeval kodutöödega, milleks oli oma leitud või loodud loo lavastamise idee, analüüsiga. Johannese Kooli Rosmal draamaõpetaja Külli Volmeri juhendamisel harjutati hääle kasutamist ja kõnetehnikat.
Koolitusjuhtide info pani kokku Urve Gromov
ERK koolitusosakonna juhataja