Vaimne kultuuripärand kui elav pärand on oma olemuselt haaramatult mitmekesine. Milline koht on traditsioonilistel teadmistel ja oskustel meie igapäevaelus ja tähendus kogukonna jaoks? Kuidas toetab elav pärand minu kodukoha ja piirkonna jätkusuutlikkust?
Sisu
Mõttetalgutel otsime üheskoos, mis on minu ja minu kogukonna elav pärand, kuidas seda hoida ja esile tuua ja kuidas see toetab kogukonda? Heade näidetena vaatleme Lahemaa Pärimuskoja elava pärandi praktikaid, pärandi hoidmist ja uurimist läbi kaasaegse kunsti. Tutvume Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu kui vaimse pärandi väärtustamise vahendi ja võimalusega.
Tule, mõtle ja räägi kaasa oma kogukonna elava pärandi teemal!
Ajakava
10.00 – 10.15 Tervitus ja sissejuhatus.
10.15 – 10.45 Vaimsest kultuuripärandist ja jätkusuutlikkusest. Leelo Viita, Eesti Rahvakultuuri Keskus.
10.45 – 11.30 Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu kui vaimse pärandi hoidmise vahend. Epp Tamm, Eesti Rahvakultuuri Keskus.
11.30 – 12.30 Vaimne pärand ja selle olulisus Lahemaa pärimuskojas. Liis ja Roland Burk.
12.30 – 13.00 Lõunasöök Tõlla Trahteris.
13.00 – 13.30 Kunstnike potentsiaal lugude kogumisel, säilitamisel ja jagamisel. Tekstiilikunstnik Maryliis Teinfeldt-Grins tutvustab oma kunstipraktika meetodeid ja praktikaid, kuidas kaasata kunstnikke pärandi leidmisel, hoidmisel ja edasikandmisel. Milline on kunstniku roll ühiskonnas ja kuidas saavad sellest kasu kohalikud omavalitsused, seltsid, ühendused ja aktiivsed külaelanike grupid. Maryliis Teinfeldt-Grins.
13.30 – 15.00 Seminar: Milline on piirkonna vaimne kultuuripärand ja milliseid traditsioone, kombeid ja oskusi võiks nimistus kajastada? Leelo Viita ja Epp Tamm.
15.00 -16.00 Külastame Kadrina Nostalgiakeskust. Tutvustab Tiina Raudla.
Koht
Kadrina rahvamaja
Osalustasu
Osalemine on tasuta!
Lõuna Tõlla Trahteris on sularahas kohapeal orienteeruvalt 8 eurot (väike supp ja praad).
Nostalgiakeskuse külastajatele on pääse 5 eurot.
Registreerumine kuni 29. märts SIIN
Seminari korraldab Eesti Rahvakultuuri Keskus
Lisainfo
Mare Taar
rahvakultuurispetsialist Lääne-Virumaal
Eesti Rahvakultuuri Keskus
tel +372 5332 4118
e-post mare.taar@rahvakultuur.ee