Rahvatantsjuhtide kool, kus meie koostööpartneriks on Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, on nüüdseks täistuurid sisse võtnud. Esimesed ained õppekavast on juba läbitud, ees ootavad arvestused. Koolitusjuht Mall Paulus: „Oleme sügisest saati töötanud Ullo Toomi raamatuga “Harjutusvara rahvatantsijaile” – lugenud sealt kirjeldusi, õpetanud üksteisele harjutusi, neid lihvinud ning veebruari õppusel võtsime osa harjutusi „filmipurki“, et neid teistega jagada. Erinevad praktilised ja teoreetilised tunnid avardavad kursuslaste silmaringi ja mõttemaailma, vähetähtsad pole ka arutelud tundides, kui ka kohvipauside ajal. Üksteist aidates ja toetades rühime ikka edasi. Kevad tõotab tulla toimekas – igal õppusel tuleb mõni arvestus ära teha, aprillis lähme Tartusse, kus külastame ERMi ja vaatame Ullo Toomi tantsude võistutantsimist. Mais proovime veel ühe osa Ullo Toomi harjutustest filmile saada. Oleme tublid, toimekad ja entusiastlikud!“
Kultuurivaldkonna digimentorite koolitusprogramm sai alguse 1. veebruaril. Koolitusel on rõhk iseseisval tööl, kokku saadi kord nädalas. Koolitusjuht Diana Veskimägi tutvustas e-kursusel läbitud teemasid: „Süvendati teadmisi erinevate digivahendite osas ja katsetati koostööd ja kontoritööd lihtsustavaid rakendusi, nagu Google dokumendid, küsimustikud, veebikõne vahendid ja muud. Lisaks oli fookuses küberturvalisus ning selle olulisus digiajastul, viimane moodul, mis lõpetab 1. märtsil ka kooolituse, keskendub sotsiaalmeediale ja turunduskampaaniatele. Koostöös Tallinna Ülikooli andragoogika magistrantidega mõtestati vahekohtumistel ühiselt mentori rolli. Koolituselt saadud teadmised võimaldavad osalejatel tõhusamalt ja turvalisemalt kasutada digivahendeid ning täita oma rolli mentori või juhendajana“.
Kultuurikorraldaja täienduskursuse koolitusjuht Reet Suurkask: „Täienduskursuse teise poolaasta sissejuhatavas loengus arutles Jorma Sarv kultuuripoliitika hetkeseisu üle, pannes mõtlema alusküsimuste ja eesmärkide üle, mida kultuurikorraldaja oma igapäevatöös peab järgima, et eesmärgini jõuda. Arutelust jäi kõlama sõnum, et kultuuriga loome asju, mida poest osta ei saa. Kultuuriturunduse teejuhiks oli turundusekspert ja Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud Marju Sokman, kes andis häid praktilisi nõuandeid, kuidas oma sõnumit nii sotsiaalmeedias kui plakatitel mõjusalt sihtrühmani viia. Teise õppepäeval keskenduti eneseväljendusoskuse ja köitva esitluse koostamisele SpeakSmart koolitaja Margo Loori juhendamisel. Intensiivse ja meeleoluka õppepäeva käigus õpiti selge sõnumi loogikat, esitluse struktuuri ja mõjusa visuaali koostamist ning esinemise ettevalmistamist ja sisemise pinge juhtimise tehnikaid.“
Kobarkoolituse „Tähenduslikud elusündmused – kombed ja rituaalid“ esimene kohtumine toimus 16. veebruaril. Koolitusjuht, vaimse kultuuripärandi osakonna spetsialist Epp Tamm: „Avakoolitusel rääkis usundiuurija-folklorist Reet Hiiemäe teemal „Siirderiitused teoorias ja praktikas“ ning andis väga põhjaliku ja põneva tausta üldisemale küsimusele – millal ja milleks käitume rituaalselt? Hiiemäe ennustas päeva alguses, et pärast loengut pole osalejate maailm enam endine, kuna kõiges hakatakse nägema üleminekuid. Ilmselt on tal õigus. Pärast loenguosa arutleti seminaris nii selle üle, kas ja millised muutused on toimunud osalejate elus tähtsate siirderiitustega, kuidas on läinud mõne korraldatud kombetalituse kulg ning mida sellest õppida. Kobarkoolituse järgmised osad keskenduvad juba konkreetsematele eluringi sündmustele – sünd, abiellumine, surm.“
Kevadine koorijuhtide ja muusikaõpetajate kursus komplekteerus 20 liikmelisena. Kursus kestab veebruarist maini ja kursuse läbimisel saadav tunnistus on oluline koorijuhi kutse taotlemisel. Osalejaid on Ida-Virumaalt, Harjumaalt, Valgamaalt, Pärnumaalt, Raplamaalt, Järvamaalt, Lääne-Virumaalt.
Seekordne koolitus algas Rahvusooper Estonia koori proovi külastusega, mille järgnesid juba praktilised tunnid Vilmsi tänaval. Dirigeerimist harjutati Ksenija Grabova ja Raul Talmari käe all, kooritöö metoodika ja dirigeerimise aluseid avas Heli Jürgenson. Triin Ella käe all täiendati teadmisi vokaaltöö kooriga osas. Selle kursuse koolitusjuht on Tuuli Metssalu ja kursus toimub koostöös Eesti Kooriühinguga.