TÕN nädala raamesse mahtusid ka kaks elava pärandi jätkusuutlikkusele keskendunud koolitusseminari – raamatukogutöötajatele Viljandis ja kultuurivaldkonna ühendustele/kogukondadele Haapsalus. Vaimse pärandi uurimisele ja traditsiooniliste teadmiste ja oskuste vahendamisele on suunatud ka oktoobri alguses käivitunud süvakursus, mille läbinud koostavad proovisissekande vaimse kultuuripärandi nimistu täiendamiseks. Muuhulgas külastati ka Anu Raua keskust Heimtalis ja kohtuti Anu Rauaga.
30 Pärnumaa lasteaiaõpetajat asus Joosep Sanga juhendamisel õppima ukulelel mängimist. Koolitus on ettevalmistus Pärnumaa koolieelikute ja algklasside 2023. a kevadel toimuvaks maakondlikuks laulu- ja tantsupeoks ning see toimub koostöös Pärnumaa Rahvakultuuri Keskseltsiga.
Töökas ja ühtehoidev on uus Rahvatantsujuhtide kooli kursus, oktoobris saadi kokku teist korda. Kui septembris keskenduti grupiprotsessidele ja seeläbi õppisid kursuslased üksteist paremini tundma, siis oktoobris alustati mitme olulise rahvatantsualase teemaga. Kalev Järvela ja Angela Arraste juhtimisel süveneti pärimustantsu maailma, Kadri Tiisiga hakati aga otsast harutama kõike, mis “Eesti rahvatantsu oskussõnastikus” kirjas. Õppepäevadesse mahtus ka teoreetilisi aineid nagu muusikaõpetus, tantsuajalugu ja anatoomia, nii et ikka teooria ja praktika käsikäes!
Nobenäpud jätkasid rahvarõivaste valmistamise õppimist Rahvarõivaste valmistajate koolis Eesti Rahva Muuseumis. Oktoobris tegeldi kirivööde (ja võrkvöödega) ning jätkusid õmblustööd. Usin töö käib ka teisel koostöökursusel Viljandimaa rahvarõivakoolis, mille sisupoolt kureerib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia. Jänedal alustas uus grupp rahvarõivahuvilisi, selle kursuse korraldaja on MTÜ Loometöö ja ERK-l on siin oma roll vastavalt koostööleppele.
Oktoobri viimasel nädalal sai pärast koroonakriise kolmandal katsel teoks koolitus „Hariduslike erivajadustega laps huviringis“. Kogenud eripedagoog ja koolitaja Ruth Raudsepa koolitus aitas edasi neid, kes teemaga alles esimest korda kokku puutunud ja oli toeks ka juba kogenud juhendajatele-õpetajatele.
Eve Noormetsa kahepäevane inspiratsioonikoolitus „Loov liikumine algklassides – kasu või kahju heast tahtest“ Tallinnas lükkus samuti koroonaepideemia tõttu mitu korda edasi ja nüüd tänu küll vähestele, aga väga pühendunud huvilistele siiski teoks sai. Koolitus aitas näha, kust tulevad meile loovad võtted ja mõtted, kuidas märgata ja luua seoseid liikumise ning “päris ainete” vahel ja milliseid abivahendeid selleks kasutada.
Saabuvate koolitustega saad tutvuda SIIN