Lääne-Virumaa rahvakultuurispetsialist on Mare Taar
3. maist töötab Eesti Rahvakultuuri Keskuse Lääne-Virumaa rahvakultuurispetsialistina Mare Taar.
Kõik saab alguse kodust. Nii ka Mare kultuurilembus, sest tema vanemad ja vanavanemad on olnud kas suured laulu- või pillimänguharrastajad ning ega „käbi kännust kaugele ei kuku“. „Kodused lauluvõistlused ja akordionimängud, siis edasi kooli huviringid – koorid, rahvatants, ansamblid, mandoliinide orkester, tantsubänd jne. Panin juba kooli ajal ennast proovile peokorraldaja ja – juhina ning tundus loogiline jätk asuda õppima Viljandi Kultuurikooli, kust sain diplomi – kultuuritöötaja, isetegevusliku näiteringi juhendaja,“ täpsustas Eesti Rahvakultuuri Keskuse Lääne-Virumaa rahvakultuurispetsialist Mare Taar.
2021. aastal lõpetas Mare Taru Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekava. Lisaks on Marel pikk kultuurivaldkonna kogemus nii rahvamaja juhi kui kultuuritöötajana. Ta ei väsi kordamast, et tegelikult kultuur toetab majandust. Rõõmus ja õnnelik inimene ettevõttes on kullatera. „Imetlen kultuurikollektiivide juhte, kelle entusiastlikku tööd kaunistavad kaunikõlalised koorid-ansamblid-orkestrid või rahvatantsu järjepidevuse hoidjate meelekindlust luua ikka ja jälle imelisi mustreid tantsuplatsil ning rahvariiete ilu välja tuues,“ selgitas Taar. Rahvakultuur on Mare meelest eluviis, enese väljendamine läbi loovuse. Olgu selleks käsitöö, laul, tants, pillimäng, kunst jne. „Traditsioonide hoidmine ja edasiviimine, kogukonna kokkukuuluvus rahvakultuuris osalemisel annab meie hingemaailmale teadmise kes me oleme, kust tuleme ja kuhu läheme. Seega ei saa ma kuidagi läbi kultuurita, ju see on minu armastus“.
Lääne-Virumaa rahvakultuurispetsialisti asukohaks on jätkuvalt Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere. Mare Taariga saab ühendust võtta telefonil 5332 4118 või e-posti aadressil mare.taar@rahvakultuur.ee
Eesti Rahvakultuuri Keskuse maakondade rahvakultuuri spetsialistid nõustavad maakondades rahvakultuuriga tegelevaid inimesi, asutuste- ja kodanikuühenduste esindajaid ning on rahvakultuuri valdkondliku andmekogu pidajad. Lisaks loovad nad eeldusi UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni rakendamiseks, koguvad, korrastavad ja levitavad maakondades rahvakultuuri alast informatsiooni. Samuti teevad ettepanekuid maakondades tegutsevate inimeste ja ühenduste tunnustamiseks ning aitavad tagada maakonna tasandil laulu- ja tantsupeo protsessi jätkusuutlikkust. Teevad koostööd üleriigiliste keskseltsidega, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega, omavalitsusliitudega, kohalike omavalitsusüksustega ning maakondades tegutsevate ja rahvakultuuri alast tegevust korraldavate organisatsioonidega.