Ida-Virumaa rahvakultuurispetsialist on Anne Uttendorf
Alates 2. maist on tööl Ida-Virumaa rahvakultuurispetsialist Anne Uttendorf.
„Peale Viljandi Kultuurikooli lõpetamist ja väikest seiklust Lääne-Virumaal naasin kodukohta Ida-Virumaale. Viimased kolm aastakümmet olen ihu ja hingega teinud kultuuritööd Kohtla-Järvel ja Jõhvis. Oma tööteed alustasin ringijuhina ja läbi erinevate etappide jõudsin direktori ametikohani. Viimased 10 aastat möödusid Jõhvi keskse kultuuriasutuse, Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskuse juhina koordineerides kogu valla kultuurielu,“ märkis Uttendorf. Lisades, et suurt rolli tema elus on täitnud vähemusrahvuste kultuuriühingud, kellega koostöö oli väga silmi avav ja arendav. „Olles olnud pikalt tööl ühes omavalitsuses, tekkis mingil hetkel tunne, et piltlikult öeldes on lõng otsa saanud ja lõngakera enam suuremaks ei lähe. On paras aeg hakata lõngakera lahti harutama ja sealt paremaid jupikesi välja võtma ning laiema ringi heaks ära kasutama. Rahvakultuurispetsialistina on see võimalus väga suur.“
Rääkides rahvakultuurist, siis on Anne veendunud, et rahvakultuur on identiteedi kandja, üks peamisi kultuurivaldkonna ja inimese elutee alustalasid. „Pean vajalikuks meie traditsioonide, tavade ja kommete tundmist, hoidmist, nende põlvest põlve edasi kandmist, igapäevaellu rakendamist ja ühisosa leidmist. Nii püsib maa ja rahvas veel sajandeid ning seda ka Ida-Virumaa mitmekultuurilises keskkonnas,“ ütles Eesti Rahvakultuuri Keskuse Ida-Virumaa rahvakultuurispetsialist Anne Uttendorf.
Ida-Virumaa rahvakultuurispetsialisti asukohaks on jätkuvalt Keskväljak 1, 41594 Jõhvi. Annega saab ühendust telefonil 5382 9064 või e-posti aadressil anne.uttendorf@rahvakultuur.ee
Eesti Rahvakultuuri Keskuse maakondade rahvakultuuri spetsialistid nõustavad maakondades rahvakultuuriga tegelevaid inimesi, asutuste- ja kodanikuühenduste esindajaid ning on rahvakultuuri valdkondliku andmekogu pidajad. Lisaks loovad nad eeldusi UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni rakendamiseks, koguvad, korrastavad ja levitavad maakondades rahvakultuuri alast informatsiooni. Samuti teevad ettepanekuid maakondades tegutsevate inimeste ja ühenduste tunnustamiseks ning aitavad tagada maakonna tasandil laulu- ja tantsupeo protsessi jätkusuutlikkust. Teevad koostööd üleriigiliste keskseltsidega, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega, omavalitsusliitudega, kohalike omavalitsusüksustega ning maakondades tegutsevate ja rahvakultuuri alast tegevust korraldavate organisatsioonidega.