CulTech projekti raames pakutakse Eesti, Leedu ja Norra kultuurikorraldajatele ning teistele loomevaldkonnas tegutsejatele võimalusi leida digitehnoloogia abil alternatiivseid võimalusi tööks ja loometegevuseks.
Läbi koolituste toetatakse IKT oskuste arendamist kultuuritöötajate hulgas laiemalt, sh neid, kes võiksid tulevikus olla kultuuritehnoloogid ja annaksid digitehnoloogiaalast abi ning konsultatsiooni kolleegidele.
„Töö nn digimentorite koolituste ettevalmistamiseks on käinud aasta. Lisaks regulaarsetele veebikoosolekutele toimus möödunud aasta augustis projektimeeskonna töökohtumine ja koolitus Tallinnas,“ selgitas koolitusspetsialist Eeva Kumberg. Märkides ka seda, et koroonaviiruse uute puhangute tõttu toimus Leedus kavandatud kohtumine alles sellel aastal. 27. veebruarist 2. märtsini toimunud Kaunase tööpäevad olid intensiivsed ja pikad. „Vaatasime üle projekti kommunikatsiooniplaanid ja täiendasime ning parandasime tegevuskava. Tegime kokkuvõtteid kavandatavate koolituse õppekava täiendustest ja ekspertide soovitustest. Samuti leppisime kokku veebikoolituste struktuuri ja tehnilise teostuse põhilised üksikasjad,“ märkis Kumberg. Lisades, et õppeplatvorm CulTech veebilehel on veel arendusjärgus, kuid mai lõpus on plaan avada see esimestele huvilistele. „Hoiame oma sidus- ja sihtgruppe toimuvaga kindlasti kursis.“
Järgmine rahvasvahelise projektimeeskonna kokkusaamine toimub 4.-6. maini Tallinnas.
Eesti Rahvakultuuri Keskusest kuuluvad CulTech meeskonda Aires Põder, Triinu Ülemaante, Eeva Kumberg, Kaja Liivak, Liina Rullingo, Urve Gromov, Ene Sahk ja Kalle Vister.