Otsiti lugudega seotud keskusi, muuseume, sündmusi, eraldiseisvaid objekte ja eestvedajaid. Saatjate hulgas oli nii kindlat liiki lugudega seotud keskusi, elamusparke, vanarahva lugudele keskenduvaid muuseume kui infostende, matkaradu ja sündmusi, näiteks Näkiuurimiskeskus ja Võru – linn, mis räägib lugusid. Üksikobjektidena oli esitatud lugudega seotud hooneid, loodusobjekte ja kindlatele isikutele või teemadele püstitatud pinke, näiteks pärandkultuurile pühendatud vahtraallee Haimres.
“On imeline tunda, et inimesed hoolivad end ümbritsevatest lugudest väga ning et Eestimaal on rohkelt lugudega seotud ettevõtmisi,” tänab kõiki üleskutsele vastanud inimesi Eesti Rahvakultuuri Keskuse suulise pärandi spetsialist Maili Metssalu. Ettepanekuid laekus üle Eesti erinevatest piirkondadest, nende hulgas kõige rikkalikumalt olid esindatud Võru- ja Valgamaa.
Metssalu lisab, et lugudega seotud paikade osas jätkub töö kindlasti ka tulevikus ja kõigil kellel veel ettepanekuid, siis võib julgelt ühendust võtta.
Laekunud informatsioon edastatakse Euroopa võrgustikule ning kaardistus saab peagi nähtavaks Eesti Rahvakultuuri Keskuse kodulehel. „Loodame, et selle info kaudu saab lugudest huvitatud inimene need paigad sujuvalt ise üles leida ning neid kohti ja ettevõtmisi külastada,“ ütles Metssalu.
Lisainfo
Maili Metssalu
suulise pärandi spetsialist
Eesti Rahvakultuuri Keskuse
+372 5860 5191
maili.metssalu@rahvakultuur.ee