Mida festivalil kogeda saab?
Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika üliõpilased Hanna-Reet Ruul ja Brett Hiiob panevad päeva käima lustakate laulumängudega. Hanna-Reeda juured on sügaval Rõuge kandis ning ta on põhjalikult uurinud oma kodukandi laule. Brett on tõupuhas kagueestlane, kes laulab, tantsib, mängib pilli ja viskab muidu nalja. Bretti võib leida kirmastelt, Jaanimõisast, tantsuklubidest või koosseisust Alamakstud Härrad. Hanna-Reeta võib kohata poola mazurkasid keerutamas, pargis istumas, ETNO laagrites või Viljandi folgi lavadel. Ühine suur meelisosa on aga just laulumängud, milledega askeldamist on koos ikka ette tulnud.
Herbaatik ja matkajuht – Maigi Parts pärimuskultuuri hoidja, edasikandja, ennekõike ema. Maigi kireks on loodus ja selle vahendamine.
Salapäraseid lugusid pajatavad Maili Metssalu ja Kairi Leivo. Kairi on seto juurtega laulja, laulukirjutaja ja jutuvestja, kes armastab jutustada kiiksuga lugusid, laulda regilaule, rääkida rahvajutte ja lugusid elust enesest, mis on vürtsitatud mahlaka huumoriga. Jutupauna mahub lugusid maalt ja merelt, nii siit kui sealtpoolt ilma. Maili on näitleja ja laulja, kelle eriliseks kireks on just lood ja jutuvestmine. Keskendudes eesti muinasjuttudele, muistenditele, kohalugudele ja regilauludele, moodustab Maili teekonna, mida mööda kuulajaga koos rännata.
Ülesastumisel “Meie maailmad” räägivad noored endi lugusid ja mõtlevad, mis neid eristab ja mis ühendab ning loovad sildu inimeste maailmade vahele. Mida tähendab ja kuidas näeb välja nende sildade märkamine ja mõistmine. See on kutse märgata rohkem – nii iseenda kui teiste sees.
Ööbikuööde jutuvestmisfestivali eriprojekti juhendaja on Maili Metssalu.
Kohal on meeskond noori, kes on Eesti Rahvakultuuri Keskuse noortekoja liikmed ja aitavad viiva noorteni Eesti rahvakultuuri. Rõuges astuvad üles Eliis Mätas, Meriliis Ilves, Danna Toht, Katriin Randorg, Martin Hendrikson, Madleen Rüütli, Kristin Toht.