Sisu:
● Ligipääsetavad ja lihtsad koosloome keskkonnad veebis; levinumad sotsiaalmeedia platvormid (Facebook, Twitter, YouTube ja Instagram)
● Pildistamine, salvestamine ja kiire foto/videotöötlus ning jagamine.
● Korrektne audio- ja videosalvestus ja selle töötlemine käepäraste vahenditega.
● Info turvaline ja õiguspärane levitamine, sh autoriõigus ja nutikäitumise hea tava.
Koolitusel käsitletakse ka nutiseadme kasutamist erinevates olukordades (näiteks koosolekul märkmete tegemine, kollektiivi proovis salvestusvõimaluste kasutamine, mõõtmine ja arvutamine nutiseadmes, nutikella ja telefoni koostöö, orienteerumine ja kaardirakendused jm)
Aeg ja koht: algus 22. aprillil kell 10-11.30 ja lõpp 29. aprill kel l10-11.30 veebikeskkonnas Zoom veebiseminaril. Link seminariga liitumiseks saadetakse kõigile registreerunutele.
NB! Kursusel osalemiseks võib osaleja kasutada endale sobivat nutiseadet (sülearvuti, tahvelarvuti, IPad, nutitelefon, IPhone). Vajalik on internetiühendus
Sihtgrupp: kultuuritöötajad ja kultuurivaldkonna MTÜ-de esindajad
Õppe maht: 8 tundi, mis koosneb kahest veebiseminarist: avaseminar 2 akadeemilist tundi ja lõpuseminar 2 akadeemilist tundi.
Nädala jooksul praktiliste ülesannete täitmine grupitööna ja jooksvad konsultatsioonid õppejõuga sotsiaalmeedia vahendusel – 4 tundi
Õpiväljundid: kursuse läbinu
● tunneb oma nutiseadme (telefon, tahvelarvuti, sülearvuti) võimalusi erinevates olukordades
● oskab enamlevinud sotsiaalmeedia platvorme sihipäraselt oma töös kasutada (teavitamine, koosloome, kaasamine, ideekorje, tagasisidestamine, võrgustike loomine jne)
● oskab lisaks korrektsele pildistamisele/ videosalvestamisele teha nutitelefoni abiga elementaarset foto- ja videotöötlust;
● oskab salvestada rahuldava kvaliteediga audiofaile ja neid oma seadmega töödelda;
● teab info turvalise ja õiguspärase levitamise ning sh autoriõiguse põhitõdesid ning oskab järgida nutikäitumise head tava.
Koolituse tasu: 33 eurot (sisaldab koolitust, konsultatsioone, õppematerjale, kasutusjuhendeid jm)
Õppekava Digiajastu kasu kultuurikorralduses ehk Tark mees taskust välja!
NB! 22. aprillil algav koolitus on täitunud! Alustame uue grupiga juba 28. aprillil – vaata uut kursust!
Lisainfot:
Eeva Kumberg
tel 5332 1359
e-post eeva.kumberg@rahvakultuur.ee
Koolitaja tutvustus:
Kadri Ugur (PhD) on pikka aega töötanud Tartu Ülikoolis, õpetades suhtlemisoskusi, intervjueerimist, meediakasvatuse aluseid, kriisipsühholoogiat ja paljusid teisi aineid. Tema uurimisteemad on muu hulgas seotud kooli ja teabekeskkonnaga. Ta on osalenud ülikooli õpetajakoolituses, aastatel 2014-2015 töötas ülikooli haridusuuenduskeskuse juhatajana ja aastatel 2018-2019 TÜ personaliarenduskeskuses õpetamisoskuste arendamise konsultandina. Peamised uurimisvaldkonnad: meediapädevus, meediaharidus, õppekava läbivate teemade rakendusstrateegiad, kriisipsühholoogia jm.
Kadri Ugur on kogenud täiskasvanute koolitaja ja superviisor, kes töötanud mitmesuguste sihtgruppidega. Teda iseloomustavad õppija vajaduste kiire ja täpne väljaselgitamine ning suutlikkus neid vajadusi parimal võimalikul viisil täita, kombineerides erinevaid lähenemisviise ja metoodikaid.