Talveöö karges ja maagilises hämaruses laulsid 60 koori ja 1000 lauljat üle kogu Eesti. Lavale astusid Ivo Linna, Robert Linna, Synne Valtri, Gerli Padar, Uku Suviste, Hans Markus Danilas, Marta Lotta Kukk, Margit Tali. Rokiklassika toob pidulisteni ansambel Supernova.
Kohale oli tulnud palju neid, kellel laul südames ning kelle „veregrupp on rock’n’roll“. Tegemist oli kooslaulmisele ja koosolemisele pühendatud sündmusega, mille võtmesõnaks oli koorilaul. „See on tore vahepala suvistele laulupidudele. Rahvakultuuri üheks osaks on vaieldamatult koorilaul. Sellised üritused näitavad ehedalt, et koorilaul ei tähenda üksnes keeruka repertuaari omandamist, vaid koorilaulu väge ja lauljatel on rohkelt rõõmu, et anda tuge ka rokilaulude kõlale. Ma olen väga uhke nende üle ja just seetõttu on Eesti Rahvakultuuri Keskuse üks nendest, kes üritusele oma toetava õla alla on pannud,“ ütles Eesti Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister.
Talveöölaulupidu Otepääl toimus juba üheksandat korda ning kasvav huvi sündmuse vastu näitab, et tegemist on tõeliselt meeleoluka ja maagilise rahvasündmusega.
Otepää Talveöölaulupeoga tehti avalöök Eesti lipu 140. juubeliaastale. Nimelt õnnistati 4. juunil 1884 Otepääl esimene sinimustvalge rahvuslipp. Selle auks oli Otepää Linnamägi värvitud lipuvärvidesse. Otepää Keskväljakul pakkusid ümbruskonna ettevõtjad oma toodangut.
Otepää Talveöölaulupeo korraldas Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Vallavalitsusega. Toetasid: Otepää vald, Eesti Kultuurkapital, Valgamaa Arenguagentuur, Eesti Rahvakultuuri Keskus, TV3 Eesti. Sündmust toetasid Otepää valla ettevõtted: Ugandi Resto, Otepää Winterplace, Ugandi Hotell, Munakas, Kuutsekas, Munaka Resto, Pühajärve Spa&Puhkekodu ja Loodusturism.ee.