Tänavuse Rahvatantsujuhtide suvekursuse fookuses on täiskasvanute rühmad, rahvatantsu põhisammude kordamine nii algajate kui edasijõudnute tasemel, eriilmelised treeningmeetodid, tantsija kehakool, uute tantsude õpe, meistriklassid. „Märgime Mait Agu sünniaastapäeva-aastat ka tantsuõpetuses. Koostöös Tantsupeomuuseumiga on kavas filmiretrospektiiv ja näitus. Tantsuansambel Lee esitab Mait Agu legendaarset programmi „Külavahe-folk“ 28. juulil Jõgeva kultuurikeskuses. Kontsert on tasuta ja kõigile avatud. See on suvekursuse kingitus väärikatele tantsujuhtidele ja kohalikule kogukonnale,“ selgitas Eesti Rahvakultuuri Keskuse spetsialist Eeva Kumberg. Lisades, et suvekursuse viimasel päeval tehakse kokkuvõtteid eesti naiste tantsupeost „PereLugu“ ja meeste tantspeost „4 Venda“.
Arvestades viimase kahe aasta koroonapandeemia laastavaid mõjusid rühmade koosseisudele, pakub suvekursus teadmisi ja tuge vaimseks toimetulekuks kestva ebakindluse ning pidevate muutustega. Samuti tarkusi, kuidas vältida füüsilisi vigastusi ja nendele vaatamata treeninguid jätkata. Kogutakse energiat ühistes jututubades, jagades vastastikku häid trenni-ideid, tehnilisi nippe ja isiklikke kogemusi.
„Lisaks traditsioonilistele erialastele koolitustele ja isiksuse arengule suunatud üldharivatele loengutele pakub suvekursus ka muud sisukat kultuurilist silmaringi laiendamist, et kõik saaksid end uueks hooajaks innustavate ideede ja värske energiaga laadida ning sügisel oma tantsurühmadele edasi anda,“ ütles Kumberg.
Suvekursus on oodatud koolitussündmus, mis toetab rahvatantsuharrastuse jätkumist põlvest põlve. Rahvatantsujuhtide suvekursus on pikkade traditsioonidega populaarne õppevorm rahvatantsujuhtidele ja tantsuõpetajatele. Esimesed suvekursused algasid viiekümnendatel ja olid koguni kolmekuulised. Suvekursust korraldab Rahvakultuuri Keskus koostöös Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsiga.