On selge, et toimunud sündmused ja käivitunud protsessid mõjutavad meid veel järgnevatel aastatel, kuid eelmise aasta erinevates vangerdustest ja suunamuutustest, ei jäänud puutumata keegi. Muudatusi vajas ka Rahvakultuuri aastaraamat 2021 ja seetõttu koondasime seekord kõik oma valdkonna lood eraldi peatükkide alla. Selline ülesehitus aitab paremini hoomata erinevates rahvakultuuri vallas toimuvaid protsesse ja ettevõtmisi. Nii leiate raamatust eraldi koorimuusika, vaimse pärandi, puhkpillimuusika, käsitöö, rahvatantsu jpt valdkonnad. Lisaks saab tutvuda rahvakultuuri puudutava statistikaga, lugeda erinevate tunnustuste kohta ning eraldi alapeatükk on veel kultuurikorraldusele.
Aastaraamatuga väljaandmisega on olnud seotud paljud inimesed. Igaühte eraldi välja tuua on isegi keeruline, kuid siinkohal on mul suur au edasi anda Eesti Rahvakultuuri Keskuse tänu.
Aitäh teile kõigile, et panustasite aastaraamatu valmimisele. Teie kaasabil valmis hindamatu ajalooline pärand, mida järeltulevad põlvkonnad kirjatrükis lugeda saavad.
Aastaraamatu kujundas ja küljendas Merike Kask ning keeletoimetaja oli Inge Annom. Raamatut saab endale nii osta kui ka lugeda elektrooniliselt. Raamat ilmub Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali toel.
Head lugemist ja uute kohtumisteni Rahvakultuuri aastaraamatu 2022 tegemisel!
Kaja Allilender
regionaalosakonna juhataja