Imelood on leitud
Eesti Rahvakultuuri Keskuse korraldatud sarja “Leia oma lugu” teine osa, mis keskendus imelugude leidmisele, jõudis lõpusirgele. Kokku laekus 42 imelugu 22-lt saatjalt. Kaks lugu olid saadetud helisalvestisena.
“Saadetud lugude puhul oli tegemist väga tundlike ja hästi sõnastatud kogemustega. Mitu lugu sisaldasid meie folkloorist tuttavaid tegelasi ja elemente nagu näiteks majavaime, eksitavaid metsahaldjaid ja luupainajaid. Lisaks oli välja toodud ingleid, ennustusi, liikuvaid esemeid ja imelise muusikaga seotud lugusid. Mitu jutustust kätkes endas lähedaste nägemist või kuulmist pärast nende siit ilmast lahkumist,” kommenteeris saadetud lugusid üleskutse eestvedaja ja suulise pärandi spetsialist Maili Metssalu. „On väga ilus kuulata ja lugeda neid õrnu lugusid ning oleme tänulikud, et saatjad oma kogemusi meiega jagasid.”
Selle sarja erilisema ja väga sooja loona paistis silma Margit Paulin Harjumaalt, sest tema lugu, uuest kodust ja endistest elanikest, puudutas sügavalt kõiki, kes seda lugesid. „Paljudel on ilusaid lugusid oma kodust ja seal toimuvast. Mõned ehk kõhedad, kuid teised armsad, hoolivusest ja hellusest pungil kodusoojuse lood. Margiti lugu oli kahtlemata väga isiklik, kuid siiras lugu nn koduvaimust Ilmarist“ selgitas Metssalu.
Lisaks otsustati anda kolm eriauhinda. Imeliste, käsitsi kirjutatud lugude eest, tunnustatakse Tiiu Seini (Haapsalu), helisalvestise eest Gert Karku (Viljandimaa) ja kõige pärimuslikuma imeloo eest Tiina Aroldit (Tartumaa).
Kõigi tunnustatud tööde autoritega võetakse eraldi ühendust.
Üsna pea saabub huviliste ette uus üleskutse, mis suunab pilgu meie ümber oleva maastiku lugude leidmisele.
Saadetud lugudest paneb Eesti Rahvakultuuri Keskus tulevikus kokku audiovisuaalse lugude näituse.