2021. aasta märtsist 2023. aasta aprillini Viljandis toimuv kursus sisaldab üldiseid loenguid, mis selgitavad Viljandimaa rahvarõivaste paikkondlike eripärasid, tutvustab Viljandi- ja Mulgimaa rahvarõivaste juurde kuuluivad ehteid, materjale ja töövahendeid ning rõivaste komplekteerimist. Teooriale järgnevad praktilised rühmatööd ning individuaalne juhendamine. Kursuse lõppedes tuleb igal osalejal valmistada üksrahvarõivakomplekt koos kirjaliku uurimistööga.
Eesti Rahvakultuuri Keskuse koolitusosakonna juhataja Urve Gromovi sõnul kogub endale raharõivaste valmistamine järjest rohkem populaarsust ja sarnaseid kursusi toimub üle Eesti. „Eesti rahvakultuuri keskuse ülesanne on toetada elavat kultuuripärandit, oleme aastaid aidanud korraldada populaarseid rahvarõivakoole Tartus ERMis ja Lääne-Virumaal Jänedal. Loodame, et ka Viljandimaale jätkub huvilisi,“ lisas Gromov.
„Endale rahvarõiva komplekti valmistamisel saame rohkem aru iseendast, oma juurtest, aimu talupojakultuuri eluolust, villase ja linase kanga väärtusest ning rahvusmustrite ja värvide ilust,” tõi rahvarõivakooli koolitusjuht Inna Raud välja kursuse olulisuse. „Eriti meeldiv on kui osaleja, valmistades endale rõivakomplekti, tajub rahvarõivast kui pärandit ja selle hoidmist.“
Koolitusprogramm lähtub MTÜ Rahvarõivas ja Eesti Rahvakultuuri Keskuse koostatud täienduskoolituse raamõppekavast. Rahvarõivakooli toetavad Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Rahvakultuuri Keskuse toetusmeede Mulgimaa pärimuskultuuri toetamine.
Registreerumine on avatud 1. märtsini 2021.
Rohkem infot leiab SIIT
Lisainfo
Urve Gromov
koolitusosakonna juhataja
Eesti Rahvakultuuri Keskus
Tel 526 5565
Ave Matsin
pärandtehnoloogia õppekava programmijuht
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia
tel 526 2510