Sündmusest lähemalt
Päeva südameks on rahvatantsurühmade võistutantsimine, mis sümboliseerib koostööd ja rütmilist ühtsust. Lisaks tantsule pakub sündmus võimalust süveneda Eesti vaimsesse pärandisse läbi pärimuslugude ja kommete. Kakskeelsed õpitoad ja laulumängud on loodud nii, et osaleda saaksid kõik huvilised sõltumata keeleoskusest – tants ja mäng on universaalsed suhtlusvahendid, mis aitavad leida ühist keelt ka sõnadeta.
Päevakava
Kell 10.00-15.00 Kevadlaat
Kell 10.00-15.00 Erinevad tegevused – keerunöörist käepaela meisterdamine, vilditud nõelaraamat-paranduskomplekti töötuba, Eesti pärimuse tutvustamine rituaalide, laulu- ja rahvamängude kaudu, Eesti laulu- ja tantsumängude õpituba ning vankrisõit hobuse ja pärimuslugudega.
Kell 10.00-14.00 Lastekaitsepäeva tähistamine
Kell 11.40-12.20 Rahvarõivaste ja rongkäigus olevate tantsurühmade tutvustus
Kell 12.00 Algab rongkäik Võnnu kultuurimaja juurest
Kell 12.30 Kaera-Jaani võistutantsimise kontsert
Pärast võistutantsimist toimub ühistantsu õppimine, tantsimine koos publikuga ja auhindamine.
Kell 15.00 Ansambel Zetod kontsert
Koht ja aeg
30.05.2026 kell 10.00–16.15 Gustav Suitsu majamuuseumi õueala ja Võnnu alevik, Kastre vald
Lisainfo projekti kohta
Sündmus viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfond+ kaasrahastusel, projekt nr 2021-2027.4.07.24-0017 „Lõimumist edendavate kogukondlike tegevuste toetamine“ raames. Projekti elluviimist koordineerib Kultuuriministeerium ja Eesti Rahvakultuuri Keskus on projekti partner.
Projekti eesmärk on suurendada uussisserändajate, eri keele- ja kultuuritaustaga inimeste ning tagasipöördujate osalemist kogukondlikes tegevustes.
Rohkem infot projekti „Lõimumist edendavad kogukondlikud tegevused“ kohta Eesti Rahvakultuuri Keskuse regiooni mentorilt
TARTU-, JÕGEVAMAA
Kati Grauberg
5787 1177
kati.grauberg@rahvakultuur.ee