Jutuvestmise õpipäev Ida-Virumaal
Koolitusel õpid praktilisi võtteid ja tehnikaid, mis aitavad jõuda oma lugudeni ja luua emotsionaalset kaasatust kuulajatega.
Me elame lugudega täidetud maailmas, kus headel ja mõjuvatel lugudel on võime muuta meie mõtlemist, tundeid ja käitumist. Koolitusel tutvume lugude rääkimise tehnikatega, mis ühendavad jutuvestmist põlisrahvaste juures ja ka Hollywood’i filminduses.
Õpime praktilisi võtteid ja tehnikaid, mis aitavad jõuda oma lugudeni ja luua emotsionaalset kaasatust kuulajates. Räägime lugude jutustamise toimemehhanismidest, hääle kasutamisest, esinemishirmust, pausidest, kehahoiakust jm.
Kogukondade ja seltside liikmed, haridus-, mälu- ja kultuuriasutuste töötajad, turismitöötajad, loomeettevõtjad, kultuurihuvilised.
28. november, seitse akadeemilist tundi
Ida-Virumaa, Alutaguse vald, Pagari seltsimaja
Ajakava
10.00-11.30 – tutvumine ja praktilised harjutused
11.30-11.45 – kohvipaus
11.45-13.15 – teoreetiline osa ja praktilised harjutused
13.15-14.00 – lõunapaus
14.00-16.15 – lugude jutustamine ja kokkuvõte
Polina Tšerkassova (jutuvestja, kultuuriantropoloogia õppejõud, muusik ja audioraamatute autor, vt tutvustust allpool).
Osalemine on tasuta. Lõuna on kohapeal omal kulul.
Õpipäeva korraldab Eesti Rahvakultuuri Keskus, toetab Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit.
Registreerumiseks täida vorm SIIN
Antropoloogi haridusega Polina Tšerkassova on Eesti armastatumaid jutuvestjaid, kelle käest on nüüd võimalik jutustamise kunsti ka ise õppida. Ta on muusik ja muinasjutuvestja, kes põimib erinevate maade lugusid ja muinasjutte oma muusikaga, mida esitab mitmetel haruldastel pillidel. Ta on tegelenud üle 10ne aasta muusika ja muinasjutuvestmisega, uurib lugude, helide ja kuulamise mõju inimestele, kandes edasi suulise kultuuri traditsiooni ja kaasaegset jutuvestmist.
Anne Uttendorf
rahvakultuurispetsialist Ida-Virumaal
Eesti Rahvakultuuri Keskus
tel 5382 9064
e-post: anne.uttendorf@rahvakultuur.ee