Aigi Pall on muinasjutu usku naine, kes usub headusesse, õiglusesse ja imedesse. „Olulisem mulle siin elus on minu pere. Olen nelja imelise lapse ema, hooliva mehe abikaasa ja kauni Võrumaa looduse rüpes asuva maakodu perenaine. Minu lapsepõlv möödus küll Harjumaal, kuid minu vanemad on sündinud ja üles kasvanud Haanjamaal. Ja nüüd, juba pea 15 aastat, olen ka mina jälle elanud Võrumaal, kus on minu pere juured.“
Aigi kultuuripisik on pärit lapsepõlvest ning noorena huvitas teda näitekunst ja peale ema suunatud õmbluskooli lõpetamist läks Aigi ülikooli kultuurinõuniku erialale õppima, kus sai boonusena näitejuhtimise lisaeriala. Kultuurivaldkonnas on ta töötanud üle 20 aasta. „Peale ülikooli lõpetamist töötasin oma väikeste laste kõrvalt aastaid väikse lasteteatri näitlejana. Seejärel Eesti Vabaõhumuuseumi pedagoog – koolitajana töötama asudes, puutusin kokku aga minu hinnangul hoopis teise kultuuriga kui see, mida ülikoolis õpetati. Läbi elava ajaloo programmide koostamise ja programmipäevade läbiviimise õppisin tundma meie esivanemate elulaadi, käsitöövõtteid, rahvakalendritähtpäevade sügavat põhjus ja maagiat, meie rahva kujunemislugu ja traditsioonide seotust omaaegse reaalse igapäevaeluga. Meie pärandkultuuri tundma õppimine on oluliselt mõjutanud minu väärtushinnangud ja aidanud mõtestada, kuidas päritolu ja ajaratas on kujundanud meie olemust. Tänu muuseumitöö kogemusele tunnen, et oma rahva kultuuri tundmine on minu jaoks inimeseks olemise alustala, väärtuste tugisammas, loomise kunst ning jäävuse salakood,“ selgitas Pall. Peale selle on Aigi Pall töötanud mõned aastad kultuurijuhina Vastseliina rahvamajas, seejärel Võru maavalitsuse kultuurinõunikuna ja kultuurispetsialisti ametis Võrumaa Arenduskeskuses ning viimased aastad on ta olnud ametis Rõuge viie ühendatud juhtimisega rahvamaja kultuurikorraldajana.
Rahvakultuurispetsialistid nõustavad rahvakultuuriga tegelevaid inimesi, asutuste- ja kodanikuühenduste esindajaid ning täiendab rahvakultuuri valdkondliku andmekogu. Rahvakultuurispetsialistid loovad eeldusi UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni rakendamiseks, koguvad, korrastavad ja levitavad rahvakultuuri alast informatsiooni. Samuti teevad ettepanekuid maakondades tegutsevate inimeste ja ühenduste tunnustamiseks ning aitavad tagada laulu- ja tantsupeo protsessi jätkusuutlikkust. Eesti Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuurispetsialistid teevad koostööd üleriigiliste keskseltsidega, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega, omavalitsusliitudega, kohalike omavalitsusüksustega ning maakondades, sh Tallinnas tegutsevate ja rahvakultuuri alast tegevust korraldavate organisatsioonidega.
Aigi Palli kabinet asub Võrus, Jüri 12 ja temaga saab ühendust telefonil 5346 5634 ning e-posti aadressil aigi.pall@rahvakultuur.ee