Teatri- ja draamaõpetuse kursus Tartus
Märtsi algul said tunnistuse tosinkond draama- ja teatriõpetuse huvilist. Nelja koolituspäeva jooksul jaanuarist märtsini tegeleti draama- ja teatriõpetuse põhialustega; õpiti kasutama draama- ja teatriõpetuse metoodikaid erinevates ainetundides ja huviringides. Lisaks tutvuti lavastamise alusteadmistega ning õpiti analüüsima dramaturgilist materjali.
Küsimusele „Mis oli kõige kasulikum, mida sellelt koolituselt said?“ vastati, et kõige kasulikumad olid mitmed konkreetsed harjutused, mängud ja ülesandeid, mida sai kohe näiteringi töös kasutada. Kiideti ka ideede eest, mida saadi, et tuua ainetundidesse rohkem draamaelemente (nt kirjanduse tunnis lühijutu põhjal tableau’de tegemine).
Kuna kõik osalejad soovisid kursusel käsitletud teemadega süvitsi edasi minna, kavandame sügisel avada jätkukursuse.
Kultuurikorraldaja täienduskursus
Naistepäeva eel said lõputunnistuse 16 kohaliku omavalitsuse rahvamajade töötajat Kultuurikorraldaja täienduskursuse läbimise kohta. Läbi õppeaasta kestnud kursusel tegeleti Jorma Sarve juhendamisel teemadega, mis aitavad mõista ja mõtestada, mis väärtust loob kultuurikorraldus ühiskonnale ning milline on rahvamaja roll selles. Süvitsi töötati kultuurisündmuse kontseptsiooni arendamisega ning viimasel kohtumisel peegeldas osalejate ideid ja mõtteid seoses kursust kokkuvõtva harjutusega Eva Leemet Loov Eestist.
Koorijuhtide ja muusikaõpetajate kursus
Laupäeval, 16. märtsil said tunnistuse Koorijuhtide ja muusikaõpetajate kursuse järjekordse lennu lõpetajad. Õppetöö oma ala tippude juhendamisel toimus käsikäes praktiliste tegevuste ja teoreetiliste teemadega, mis iga koorijuhi oskusi laiendavad – dirigeerimistehnika alused, praktiline dirigeerimine ja vokaaltöö kooriga. Külastati lastekoori proovi ja koorimuusika kontserti. Riina Roose juhendamisel täiendati ka oma kultuuriloolisi teadmisi ning Kadri Hunt julgustas kõiki ära tundma ja kasutama oma loomingulisi andeid.
Roosna-Alliku naiskoori dirigent Anne Rikberg kirjutas tagasisides, et sai sellelt kursuselt rohkem, kui oskas arvata. „Juba peale kahte esimest õppepäeva läksin kooriproovi ja kasutasin kursusel õpitut. Usun, et minu lauljatel on ka minu koolitusest palju kasu, nende nimel ma selle ette võtsingi“. Uus kursus alustab juba septembris.
Rahvatantsujuhtide kool
Rahvatantsujuhtide koolis oli märtsi õppepäevadel tunda natuke ärevust, sest lõpusirge juba paistab ja enne peab jõudma veel kõik otsad kokku tõmmata.
Neljapäeva veetsime Tallinna Prantsuse Lütseumis ning vaatlesime “Leesikate” tunde ning arutlesime Kristiina Siia ja teiste leesikate juhendajatega laste tantsuõpetusest. Reedel näitasime Kalev Järvela juhendamisel valminud tantsusüite Madli Tellerile ja Juha-Matti Aronenile, kes andsid töödele tagasisidet, et saaksime jälle sammukese edasi liikuda. Juha-Matti tutvustas meile ka ingeri tantse. Laupäeva veetsime Eesti Tantsuagentuuri saalis, kus sai punkti karaktertants Ilma Adamsoni juhendamisel ning õpetust treeningtunni läbiviimiseks jagasid Ene Jakobson ja Kristiina Siig. Rõõmustame, et üks tore finiš hakkab vaikselt paistma ning on samas natukene jahmatav, et kaks aastat ongi kohe läbi saamas.
Rahvarõivaste valmistajate kool ERM-s
Õmblusruumis jätkus töö kampsunitega. Peamine teema oli varrukate paika saamine. Tikkimises jätkati tavapäraselt. Üks erakordne sündmus sattus ka kenasti õppenädalavahetusele, nimelt tähistas 85 sünnipäeva meie suurepärane juhendaja Virve Valtmann-Valdson, kes on jätkuvalt krapsakas ja rõõmsameelne ning valmis iga hetk oma teadmisi jagama.
Rahvariiete valmistamise koolitus Jänedal
Märtsi kokkusaamisel tegeleti tanude kokku õmblemisega ja jätkati pooleliolevate töödega.
Koolitusjuhtide ülevaateid vahendas
Urve Gromov
koolitusosakonna juhataja