Eesti Rahvakultuuri Keskus pikendas oma kaugtöö tegija märgist
5.detsembril andis Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE koos Targa Töö Ühinguga Tervisemuuseumis üle Kaugtöö tegija märgised. 26 märgise pikendaja seas oli ka Eesti Rahvakultuuri Keskus.
Sündmusel arutleti teemal, kuidas on realiseerunud organisatsioonides nn „uus reaalsus”. Pärast mida oli käes pidulik osa – kuulutati välja märgise saajad ja pikendajad.
Parima kaugtööd soosiva juhi tiitli pälvis tänavu Haljala valla vallavanem Anti Puusepp.
„Digiriigina teame juba ammu, et on olemas head võimalused, kuidas kolleegide ja koostööpartneritega kaugtööl ühendust hoida. Samas just viimastel aastatel on selline vorm jõudsalt ka kultuurimaastikule jõudnud ja oleme mõistnud, et kaugtööd saab teha kõikjal. Väga oluline on seejuures hoida tähelepanu all vaimse tervise teemasid. Ühele sobib üksinda kaugtööd teha, teine tunneb ennast aga kontoris hästi. Oleme oma asutuses andnud võimaluse olla nii kaugtööl kui kontoris. Oluline on enesejuhtimine ja töötajate rahulolu,“ ütles Eesti Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister.
PARE tegevjuht Kai Saard rõõmustas, et kaugtööd praktiseerivad ja soosivad ka avaliku sektori asutused, sest see murrab müüti sellest, et kohalikes omavalitsustes ja riigiasutustes ei ole võimalik mujalt töötada. „Paindlik töökorraldus meelitab kindlasti ka rohkem tublisid töötajaid avaliku sektori poole,“ kommenteeris Saard.
Märgist andsid juba seitsmendat aastat välja Targa Töö Ühing ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE. Sel aastal sai kaugtöö märgise esimest korda 43 avaliku ja erasektori organisatsiooni. Märgise kolmeaastast kehtivust pikendas aga 26 organisatsiooni. Koos tänavuste märgise saajatega kuulub märgis juba 195 organisatsioonile.